LISTER PETTER

Marine diesel generator set
| Referenznummer | 14293 |
| Marke | Lister Petter |
| Modell | ECO 28-OS/4 |
| Leistung | 15 PS |
| DREHZAHL | 1500 |
| Seriennummer | 17001600LPW4A27 |
| Allgemeinzustand | Running take out |
| Status | Zum Verkauf |
Generator
| Modell | ECO 28-OS/4 |
| Seriennummer | 0001448974 |
| kVa | 13,5 KVA |
| Netzspannung | 230/400 V |
| Strom | 33.9 / 19.5 A |
| Frequenz | 50 Hz |
| Phase | 3 |
| Year of manucfacturing | 2010 |
Spezielle Informationen
| Schwungradgehäuse | SAE-5 |
| Starter | 1 x 12V |
| Regler | Mechanical |
| Abgasanlage | Dry |
| Turbo | Without |
| Kühlsystem | Radiator cooled |
| Fehlend | Filters |
Besondere Merkmale
| Bedienfeld | Yes |
| Ausdehnungsgefäß | Yes |
| Radiator | Yes |
| Schlitten | Yes |
| Schalldichter Kasten | No |
Abmessungen
| LxBxH (cm) | 90x60x100 |
| Gewicht (kg) | 372 |