LISTER PETTER - Generatorset

Marine diesel generator set
| Referentienummer | 14293 |
| Merk | Lister Petter |
| Model | ECO 28-OS/4 |
| Vermogen | 15 PK |
| OPM | 1500 |
| Serienummer | 17001600LPW4A27 |
| Algemene staat | Running take out |
| Status | Te koop |
Generator
| Model | ECO 28-OS/4 |
| Serienummer | 0001448974 |
| kVA | 13,5 KVA |
| Spanning | 230/400 V |
| Stroom | 33.9 / 19.5 A |
| Frequentie | 50 Hz |
| Fase | 3 |
| Year of manucfacturing | 2010 |
Specifieke informatie
| Vliegwielhuis | SAE-5 |
| Startmotor | 1 x 12V |
| Regulateur | Mechanical |
| Uitlaatsysteem | Dry |
| Turbo | Without |
| Koelsysteem | Radiator cooled |
| Ontbreekt | Filters |
Speciale functies
| Paneel | Yes |
| Expansievat | Yes |
| Radiateur | Yes |
| Slede | Yes |
| Geluidsdichte behuizing | No |
Afmetingen
| LxBxH (cm) | 90x60x100 |
| Gewicht (kg) | 372 |