CUMMINS 60 kVA - Generator Set - Canopy

Industrial generator set – 60 kva - canopy
| Referenznummer | PT66CSC |
| Marke | Cummins |
| Modell | 4BTA3.9-G11 |
| Leistung | 60/66 KVA PS |
| DREHZAHL | 1500 |
| Allgemeinzustand | New |
| Status | Zum Verkauf |
| Treibstoff | Diesel |
| Control panel | Deepsea DSE6120 |
Generator
| Netzspannung | 400 V |
| Amps | 94 A |
| Frequenz | 50 Hz |
| Phase / poles | 3-Phase / 4-Poles |
Spezielle Informationen
| Kühlsystem | Radiator cooled |
| Origin | United Kingdom |
| Fuel consumption | @100% load L/h 17.6 |
| Base fuel tank | 100 L |
Abmessungen
| LxBxH (cm) | 245x105x150 |
| Gewicht (kg) | 2230 |
Preis
| Preis | € 14.500,00 |