| Merk | Leroy Somer |
| Model | PLS250MP-T |
| Vermogen (type) | 110 KW |
| OPM (type) | 2960, 3000 |
| Bouwjaar | 1992 |
| Fase | 3 |
| Frequentie | 50 Hz |
| Stroom | 201 A |
| Spanning | 380 V |
| LxBxH (cm) | 160x70x70, 160x80x90 |
| Gewicht (kg) | 400, 636 |
| Serienummer | 541182 |
| Capaciteit | M3/h, 360 m3/h |
| Druk | Bar, 6.2 bar |
| Opm | 2960, 2940 |
| P-abs.max. | KW, 92 kW |
| Type | KFP-125-250 |
| Opmerkingen | The pump is loose from the frame. |
| Imp.diam. | 230 mm |