| Marke | Mitsubishi |
| Leistung (Typ) | 2067 |
| DREHZAHL (Typ) | 1800 |
| Baujahr | 2000 |
| Modell | HCM734G2 |
| kVa | 1788 |
| Netzspannung | 450 v, 450 V |
| Amps | A |
| Frequenz | 60 hz, 60 Hz |
| Phase | 3 |
| Starter | 2x 24v, 2x 24V |
| Regler | Electrical |
| Abgasanlage | Dry |
| Turbo | Dry |
| Kühlsystem | Water cooled |
| Bemerkungen | Complete build with dnv class, Complete build with DNV Class |
| Schalldichter Kasten | No |
| LxBxH (cm) | 525x150x210 |
| Gewicht (kg) | 10.000 |