| Power: | 3,4 HP |
| RPM: | 3000 |
| Ref.no.: | 13065 |
| Brand | Ford |
| Model | FG4050 |
| Power (type) | 2500 W, 3,4 |
| RPM (type) | 3000 |
| Fuel | Unleaded gasoline |
| Year of manufacturing | 2023 |
| Voltage | 230 v, 230 V |
| Amps | 10.9 a, 10.9 A |
| Frequency | 50 hz, 50 Hz |
| Phase | 1 |
| LxWxH (cm) | 65x45x50 |
| Weight (kg) | 45 |