| Brand | Hyundai |
| Model | HDG 10500 |
| Power (type) | 5.4-5.7 KW |
| Fuel | Diesel |
| Year of manufacturing | 2022 |
| Kva | 7.5-7.9 kva, 7.5-7.9 KVA |
| Voltage | 230/400 v, 230/400 V |
| Frequency | 50 hz, 50 Hz |
| Phase | 1/3 |
| Starter | 1x 24v, 1x 24V |
| Exhaust system | Dry |
| Panel | Yes |
| Expansion tank | No |
| Skid | Yes |
| Soundproof box | Yes |
| LxWxH (cm) | 92x52x72 |
| Weight (kg) | 162 |