| Power (type) | 41,5 |
| RPM (type) | 1800 |
| Brand | FG Wilson |
| Model | P33-3, P33-1 |
| Serial number | FGWPEP21CAMU6973 |
| Year of manufacturing | 2019 |
| Kva | 32 |
| Voltage | 380/220 V, V |
| Amps | 48 A, A |
| Frequency | 60 Hz |
| Phase | 3 |
| Starter | 1X12V |
| Governor | Electrical, Mechanical |
| Exhaust system | Dry |
| Turbo | Without |
| Cooling system | Radiator cooled |
| Panel | Yes |
| Expansion tank | Yes |
| Radiator | Yes |
| Skid | Yes |
| Soundproof box | No |
| LxWxH (cm) | 160x80x140 |
| Weight (kg) | 750 |