CUMMINS 800 kVA - Generator Set - Canopy - Generatorset

Industrial generator set – 800 kva - canopy
| Referentienummer | PT880CSC |
| Merk | Cummins |
| Model | KTA38-G2B |
| Vermogen | 800-880 KVA PK |
| OPM | 1500 |
| Algemene staat | New |
| Status | Te koop |
| Brandstof | Diesel |
| Control panel | Deepsea DSE7310/20 |
Generator
| Spanning | 400 V |
| Amps | 1155 A |
| Frequentie | 50 Hz |
| Phase / poles | 3-Phase / 4-Poles |
Specifieke informatie
| Koelsysteem | Radiator cooled |
| Origin | United Kingdom |
| Fuel consumption | @100% load L/h 167 |
| Base fuel tank | 1000 L |
Afmetingen
| LxBxH (cm) | 545x230x255 |
| Gewicht (kg) | 9800 |
Prijs
| Prijs | € 123.500,00 |