CUMMINS 650 kVA - Generator Set - Canopy - Generatorset

Industrial generator set – 650 kva - canopy
| Referentienummer | PT715CSC |
| Merk | Cummins |
| Model | QSK19-G4 |
| Vermogen | 650-715 KVA PK |
| OPM | 1500 |
| Algemene staat | New |
| Status | Te koop |
| Brandstof | Diesel |
| Control panel | Deepsea DSE6120 |
Generator
| Spanning | 400 V |
| Amps | 938 A |
| Frequentie | 50 Hz |
| Phase / poles | 3-Phase / 4-Poles |
Specifieke informatie
| Koelsysteem | Radiator cooled |
| Origin | United Kingdom |
| Fuel consumption | @100% load L/h 145 |
| Base fuel tank | 1000 L |
Afmetingen
| LxBxH (cm) | 480x210x255 |
| Gewicht (kg) | 7000 |
Prijs
| Prijs | € 91.750,00 |