| Brand | Deutz, DEUTZ |
| Model | RBV 6M 545 |
| Part | Fuel injection pump parts, Vibration damper, Camshaft fuel injection pump, Fuel injection pump, Fuel injection line, Camshaft, Fuel Injection pump |
| Part number | Unknown, 03319748, 0199171005068, 01991710050/68, 2028680 |
| Casting number | 8x990 674a, 271857c3, 8x990 674A, 271857c3 |
| Remarks | For 6 cylinder engine, 1 piece cylinder 1-3; 1 piece cylinder 4-6; fuelpump right side, seen from flywheel, Including axle |
| Size | Outer diameter - 705 mm, height: 145 mm. adaptable for various power ranges, Outer diameter - 705 mm, height: 145 mm |
| Stamp number | 2789437kz/79, 2789437KZ/79 |
| Quantity | 6 pcs |
| Width | 130 mm |
| Height | 130 mm |
| Flange height | 30 mm |
| Flange diameter | 250 mm |
| Outside diameter | 703 mm |
| Bolt circle | 210 mm, 12 holes, 170 mm, 12 bolt holes |
| Diameter holes | 210 mm, 170 mm |